from 1.099,00€
Rezervasyon Yap

Qatar Airways ile Maldivler Turu

Oylanmamış

Süre

5 gece 6 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

4 people

Dil

___

Genel Bakış

Tüm Tur Tarihleri: (25-30 Ocak 2021) – ( 22-27 Şubat 2021) – (22-27 Mart 2021) – (21-26 Haziran 2021) – (19-24 Temmuz 2021) – (16-21 Ağustos 2021) – (25-30 Ekim 2021)

MALDİVLER NEREDEDİR

Maldivler Cumhuriyeti Hint Okyanusunda Sri Lanka’nın yedi yüz kilometre güneybatısında bulunan bir adalar topluluğudur. Hindistan’ ın güney sahillerine ise 350 kilometre uzaklıkta bulunur ve 300 binden fazla insana ev sahipliği  yapar.

Hindistan’ ın güneyinde ve Sri Lanka’nın batı kısmındaki Laccadive Denizi olarak adlandırılan bölgede konuşlanmıştır. Kuzeyinde en yakın yerleşim birimi çok bilinmeyen Minicoy adası, güneyinde ise hala İngiltere’ ye ait olan Chagos takımadaları bulunur. Gmt +5 saat diliminde yer alan Maldivler, İstanbul’dan direk Türk Hava yolları uçuuşları ile 8 saat, Emirates hava Yolları ile Dubai aktarmalı olarak beklemelerle beraber 10 saat ve Qatar Hava yolları ile Doha aktarmalı olarak gene 10 saat mesafededir.

GENEL BİLGİLENDİRME

Maldivler Hint Okyanusunda, yaklaşık 2000 veya daha fazla sayıda tek adadan oluşan, ortalama sıcaklığın Yıl boyu 31 °C olduğu, dağılmış bazı ufak adalardır. Maldivler yaklaşık 310,000 kişiden oluşan bir nüfus genişliğine sahiptir ve %97’si Müslüman demokratik bir ulustur

ZİYARET İÇİN EN İYİ ZAMAN

Mevsim Nemli sezon ve kuru sezon olarak ikiye ayrılır. Yılın 12 ayı boyunca bölge sıcaktır;  1 Nisan – 31 Ekim arası Nemli sezon 01 Kasım 31 Mart arasında ise kuru sezon olarak adlandırılır. Bölgeyi etkileyen muson yağmurları Haziran ve Kasım aylarında olmaktadır. Yağmur Yağışları 1 hafta 10 gün gibi sürelerde görülmez kısa sürelidir. Teknik olarak en zirve sezon Ocak & Şubat & Mart ayları olsa da 12 ay mevsimsel olarak rahatlıkla tercih edilebilir.

MALDİVLERDE NELER YAPILABİLİR

Çoğu ziyaretçi, yerliler gibi kıyı gölleri, yüzme, şnorkelle dalış, turkuaz sular,veya  karo, yelken, rüzgar sörfü,parasailing, açık deniz balıkçılığı, jet ski ve su kayağından keyif alır. Maldiv adaları tüplü dalış ve şnorkelle dalışta dünyada ünlüdür. Ya da bir rehber tarafından elle beslenen resif köpekbalıklarıyla suyun içerisinde olduğunuz bir köpekbalığı besleme keşfine çıkabilirsiniz. Adalar arasında yelkenle denize açılmak için belki bir kaptan ve şefle bir yat kiralayabilirsiniz.

KONAKLAMA TESİSLERİ HAKKINDA

Maldivlerdeki bütün oteller mükemmel ulaşım sistemine sahiptir böylece ziyaretçiler  nerede kalırlarsa kalsınlar diğer adalara kolaylıkla ulaşabilirler. Otellerin birçoğu kendi özel adalarında veya su kenarlarında yalnızca çok az tatil köyünün bulunduğu ufak adaların üzerinde bulunur ve yüksek standartlarda hizmet sunarlar.

SAĞLIK SİSTEMİ HAKKINDA

Maldivler mükemmel tıbbi ve dental hizmetlere sahiptir; başkent Male’de eczaneler, büyük bir devlet hastanesi, ve bir çok özel klinik hizmet vermektedir. Bütün otellerde doktor ve sağlık hizmetleri bulunur.

BANKAMATİK VE PARA İŞLEMLERİ HAKKINDA

Male’deki tüm yerel ve hediyelik eşya dükkanların çoğu bütün büyük kredi kartlarını kabul eder, ama bu dükkanların hiçbiri size kartınızdan nakit veremez. Size sınırlı bir miktarda nakit verebilecek iki ya da üç mağaza sahibi vardır ve bu mağaza sahipleri size bir nakit çek sumakla uğraşacakları, siz de bunu bankadan tahsil etmek zorunda olacağınız için bu işlem sadece hafta içi mümkündür. ATM’ler sadece yerel halk içindir ve sizin kredi veya banka kartınızı kabul etmeyecektir.

YANINIZA GETİRECEKLERİNİZ HUSUSUNDA TAVSİYELER

Maldivler : Deniz – Kum – Güneş tatili olduğundan bavulunuzda çok fazla eşya götürmeniz önerilmez. Sadece Lüks otellerin akşam yemeklerinde kullanacağınız giysileri yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca Eğer isterseniz,  sigara (iki kartona kadar) getirebilirsiniz. Ve en sevdiğiniz güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, su çorabı (resif yürüyüşe) ve böcek kovucunuzdan fazladan bir şişe yanınıza almayı unutmayın.

GÜVENLİK SİSTEMİ HAKKINDA

Maldivler dünyanın en güvenli yerlerinden biridir.Endişe edilecek tek tehlike başınızın üzerine düşen bir Hindistan cevizi olabilir. Eğer rüzgar hafif bir esintiden daha sert esiyorsa bu ağaçların altında durmayın. Öyle olsa bile, tatil köyleri palmiye ağaçlarını düzenli olarak budarlar ve bu endişeye değer bir problem olmamalıdır.

ELEKTRİK VE PRİZ SİSTEMİ HAKKINDA

Maldiv Adalarında voltaj bulunduğunuz yere bağlı olarak 110 veya 220 volttur. Aletlerinizi kullanmak için yanınızda bir adaptör getirmeniz tavsiye edilir. Bir çok büyük otel saç kurutma makinesi ve diğer her türlü konforu sağlar.

İÇKİ VE HAVAYOLU GEÇİŞİ HAKKINDA

Eğer içki, bira ve ilgili ürünler için özel bir ithalat lisansı yoksa hiç kimse Maldiv Adalarına alkollü içki getiremez. Eğer bir kimse Maldivler’e giderken  bir gümrüksüz satış merkezinden içki, bira ve ilgili ürünleri  satın aldıysa, ürünler Maldivler’e ulaştıklarında özel olarak yapıştırılmalıdır. Ve mallar Maldivler’den çıkış yapılırken bırakılacaktır. Başkentin Otelleri içki, bira ve ilgili ürünler sunmaz.Ada Otellerinde içki bulunmaktadır , servis edilebilir.

BAŞKENT

Maldivler’in başkenti Maa-ley olarak telaffuz edilen Male’dir. Male aynı zamanda fiziksel boyutu açısından dünyadaki en küçük başkent olarak sayılabilir. Ülke nüfusunun üçte biri, yaklaşık 75,000 kişi Male’de yaşar. Ülkedeki diğer herhangi bir adadan farklı olarak, Male yüksek katlı binaların ve asfalt yolların şehridir. Devlet ofisleri bir alanda yer alırken, ana caddeler dükkan ve ofislerle kaplıdır. Hala ülkenin toptan ve perakende ticaret merkezini bünyesinde barındıran eski çarşı alanında şeritler o kadar dardır ki özellikle yoğun insan kalabalıklarıyla tek bir araç için gidip gelmek zor olur.

MALDİV MUTFAĞI

Maldivler Cumhuriyeti 1192 adadan oluşan ve bunların 200 tanesi yerleşime açık bir devlettir. Diğer adalar, ya küçük ya da henüz yerleşime açılmamış durumdadır.Maldiv adalarında oteller ada-tesis  yanibir otel- bir ada şeklindedir. Herhangi bir otele rezervasyon yaptırdığınız da tatiliniz süresince yemekler bu otelin restoranlarında alınır. Otel fiyatları bazı otellerde tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri), bazıların da yarım pansiyon ( kahvaltı ve akşam yemeği ), bazılarında ize oda kahvaltı şeklinde verilir. Yarım veya tam pansiyon konaklamalarda yemekler ana restoranlarda alınır. Eğer ana restoran haricinde yemek isterseniz fark ödemeniz gerekir. Oda – kahvaltı yapılan rezervasyonlarda öğle ve akşam yemekleri ala-carte olarak alınır. Bu rezervasyonların hepsinde içecekler ücretlidir. İçecek ücretleri otelin kalitesine göre değişiklik gösterir. Örneğin standart 4 veya 5 yıldızlı bir otelde kola ya da bira tarzı içecekler 5 – 6 Usd civarındayken lüks otellerde bu fiyatlar 10 – 12 Usd civarındadır. Lüks otellerin bir çoğunda şarap mahzenleri bulunur ve fiyatlar standartlardan oldukça yüksek olanlarına kadar çeşitli alternatifler sunmaktadır. Her otelde ana restoranın haricinde Akdeniz, Uzakdoğu, Hint ve Barbekü Grill tarzı restoranlar vardır. Tatiliniz süresince değişik lezzetlerin keyfine varabilirsiniz.

SEYAHAT SİGORTASI

Yolculuk öncesinde Covid -19 Teminatlı seyahat sigortası yapmanızı Tüm Ülkeler için öneririz.

View More

Seyahat Planı

1.Gün İstanbul - Doha - Male
1.Gün	İstanbul - Doha - Male

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı A kontuarında 16.00’da tur görevlileri ile buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları’nın tarifeli seferi ile 17.55’de Doha’ya uçuş ve 22.00’de varış .Ardından 00.40' da Doha’dan kalkacak Male uçağına aktarma, Geceleme Uçakta olacaktır.

2.Gün Male
2.Gün	Male

Sabah 07.30’da Male havalimanına varışımızla beraber tur görevlilerimiz tarafından karşılama yapılacaktır. Ardından sürat teknesi ile konaklayacağımız otele transfer oluyoruz. Ardından dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir, adanızı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Male
3.Gün	Male

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir, adanızı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Male
4.Gün	Male

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir, adanızı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün Male
5.Gün	Male

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir, adanızı keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün Male - İstanbul
6.Gün	Male - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. 17.00’de havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları’nın tarifeli seferi ile 20.25’de Doha’ya hareket 23.10’da varış. Ardından aktarma uçuşu ile ertesi sabah 08.50’de İstanbul’a hareket ve 13.10’da varış ile turumuz sona eriyor.

Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile. Sağlıklı günler dileriz.

Dahil/Hariç

  • Qatar Havayolları ile İstanbul – Doha& Doha – Male arası gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • Seçilen otele göre sürat teknesi veya Deniz uçağı ile otele gidiş & dönüş transfer
  • Tur için planlanan araçlarla transfer ve ulaşım hizmetleri
  • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
  • Otellerde ve restaurantlarda alınan 4 adet akşam yemeği
  • Green tax ücreti
  • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
  • Öğle yemekleri
  • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Based on 0 review
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Normal
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Toplamda 1 - 0 of 0 Gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
from 1.099,00€
Extras
  • (0,00€)

Tarafından düzenlenmiştir

Emrah İNCİ

Member Since 2020

Bunları da Beğenebilirsiniz