from 599,00€
Rezervasyon Yap

Otobüsle Orta Avrupa Turu

Oylanmamış

Süre

7 Gece 8 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

30 people

Dil

___

Genel Bakış

Tur Tarihleri: (14-21 Ağustos 2021)

Seyahat Planı

Tümünü Genişlet
1.Gün İstanbul – Edirne – Kapıkule Sınır Kapısı
1.Gün	İstanbul – Edirne – Kapıkule Sınır Kapısı

Turumuzun İlk günü 21.00‘de Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21.45’de Mecidiyeköy Finansbank ve 22.30’da İncirli Ömür Plaza buluşma noktalarından hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Svilengrad–Plovdiv–Sofya güzergahını takip ederek Belgrad şehrine hareket ediyoruz.(Geceleme otobüste)

2.Gün Belgrad
2.Gün	Belgrad

Öğle saatlerinde beyaz şehir anlamına gelen Balkanların en büyük şehri Belgrad’a varış. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda; Belgrad Kalesi, Kaleyi çevreleyen park olan ve çok sayıda tarihi esere ev sahipliği yapan Kale meydan, Sokollu Mehmet Paşa adına yaptırılan Çeşme, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, tarihi Osmanlı konakları, muhteşem manzarası ile Tuna ve Sava nehirleri, Osmanlı döneminde kaleye eklenen İstanbul Kapısı ve Saat Kulesi, Belgrad’da bulunan tek camii olan Bayraklı Camii, Şehrin kalbi Knez Mihailova Caddesi, Bohem hayatın devam ettiği Skadarlija Bölgesi, Sırpların gururu Tesla adına yaptırılan Müze ve Sv.Sava Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

3.Gün Belgrad - Budapeşte
3.Gün	Belgrad - Budapeşte

Otelde alınan kahvaltı sonrası Budapeşte şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, sadece Macarlar için değil Türkler için de büyük önem taşıyan tarihi Budin Kalesi, Tuna Nehri’nin büyüleyici manzarasını izleyebileceğiniz Balıkçı Tabyası, kral ve kraliçelerin taç giyme törenlerine ev sahipliği yapan Matthias Katedrali, Avrupa’nın en estetik köprülerinden biri olarak kabul edilen Zincirli Köprü, Peşte’de Tuna Nehri kıyısında yer alan harika mimarisi ile Parlamento Binası ve Budapeşte’de bütün siyasal, kültürel ve sosyal etkinlerin düzenlendiği Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası geniş yapısı ve etrafını çevreleyen mağazaları ile Budapeşte’nin Şanzelizesi olarak adlandırılan Andrassi Caddesinde serbest zaman vereceğiz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

4.Gün Budapeşte – Estergon - Visegrad - Szentedre
4.Gün	Budapeşte – Estergon - Visegrad - Szentedre

Otelde alınan kahvaltı sonrası Osmanlı’nın batıda ulaştığı son nokta olması sebebi ile tarihimizde ayrı bir öneme sahip olan Estergon şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Estergon Kalesini ve kale içinde bulunan Bazilika’yı ziyaret ediyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı panoramik olarak ziyaret edip Orta çağ atmosferini soluyacağınız Rönesans Restaurantta öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Turumuzun son durağı Arnavut kaldırımlı sokakları ile Sanatçılar kasabası olarak anılan Szentedre. Kasabada vereceğimiz serbest zamanda el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar gibi pek çok ürünü bulabilirsiniz. Günün sonunda Budapeşte şehrine dönüyoruz. Ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

5.Gün Budapeşte – Prag
5.Gün	Budapeşte – Prag

Otelde alınan kahvaltı sonrası Prag şehrine hareket ediyoruz. Prag şehir turumuza Prag Kalesi'ni gezerek başlıyoruz. Prag Kalesi'nde şehrin siluetinde en önemli yapılardan biri olan St.Vitus Katedrali'ni, günümüzde Cumhurbaşkanlığı Sarayı olarak kullanılan yönetim merkezi binalarını, Kafka’nın evinin de bulunduğu Altın sokağı ve Oyuncak Müzesi'nin yanından geçerek muhteşem Prag manzarasını kale terasından fotoğraflıyoruz. Ardından Küçük Meydan boyunca yürüyerek Charles Köprüsü'nü geçiyoruz. Vltava Nehri'nin karşı tarafındaki dar sokakları geçerek Eski Şehir Meydanı'na ulaşıyoruz. Prag Eski Şehir Meydanı'nda şehrin sembolü Astronomik Saat Kulesini ve çift kuleli Tyn Kilisesi'ni göreceğiz. Sonrasında ünlü Paris Caddesi'nin başlangıcını da görerek Vaslav Meydanı'na gidiyoruz. Yolumuz üzerinde Bit Pazarını da göreceğiz. Şehir turumuzu Palladium alışveriş merkezinin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nda sonlandırıyoruz. Şehir turu sonrası Vlatva Nehri'nde yapacağımız 2 saatlik tekne turumuzda akşam yemeğimizi alıp Prag’ın eşsiz mimarisini nehirden keşfedeceğiz. Ardından otele transfer ve konaklama otelinizde

6.Gün Prag - Viyana
6.Gün	Prag - Viyana

Otelde alınan kahvaltı sonrası Viyana şehrine hareket ediyoruz. Sanat ve kültür şehri olan Viyana’ya varışımızı takiben şehir turunda görülecek yerler arasında: şehrin zengin kültür ve sanat yaşamını yansıtan Opera Binası, Müzeler caddesi, Avusturya Parlamento Binası ve Pallas Athene Çeşmesi, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun pek çok hanedanına ev sahipliği yapmış olan Hofburg Sarayı, şehrin yönetim yeri tarihi Belediye Binası, Viyana Üniversite Binası, Viyana’nın simgesi ve Hıristiyan dünyasının en önemli sembollerinden olan Aziz Stefan Katedrali görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası zarafetin ve aristokrasinin simge yolu olan dünyaca ünlü Ring Caddesinde rehberimizin belirleyeceği zamana kadar serbest zaman vereceğiz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün Viyana - Niş
7.Gün	Viyana - Niş

Otelde alınan kahvaltı sonrası sıra dışı tasarımcı Hundertwasser’ın adını taşıyan dünyaca ünlü Hundertwasser Evleri’ni görüp fotoğraf çekimi için serbest zaman vereceğiz. Ardından Schönbrunn Sarayı bahçelerini ziyaret ederek Niş şehrine hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde varışımızı takiben yapacağımız panoramik Niş şehir turumuzda; Niş’in ana meydanı olan Kral Milan Meydanı, kentin bağımsızlığını sembolize eden Özgürlük Heykeli, Niş Kalesi ve Yeraltı Çarşısı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün Niş – Sofya – Edirne - İstanbul
8.Gün	Niş – Sofya – Edirne - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bulgaristan’ın başkenti Sofya şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Sofya şehir turunda görülecek yerler arasında; Alexander Nevsky Katedrali, Ayasofya Kilisesi, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Ulusal Sanat Galerisi, İvan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Osmanlı döneminde Camii olarak inşa edilen sonrasında müzeye çevrilen Arkeoloji Müzesi, Roma dönemi eserlerinden Saint George (Rotunda) Kilisesi ve Kadı Seyfullah Efendi Camii (Banyabaşı Camii) bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Vitosha Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Ardından Kapıkule Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin sonrası Edirne üzerinden İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışla beraber misafirlerimizi alındıkları noktalara bırakılması ile turumuz sona eriyor.

Bir sonraki turumuzda buluşmak dileği ile. Sağlıklı günler dileriz.

Dahil/Hariç

 • Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Otellerde ve restaurantlarda alınan 5 adet akşam yemeği
 • Vlatva Nehrinde yemekli tekne turu
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • Çok girişli Shengen vize ücreti
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Based on 0 review
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Normal
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Toplamda 1 - 0 of 0 Gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
from 599,00€

Tarafından düzenlenmiştir

Emrah İNCİ

Member Since 2020

Bunları da Beğenebilirsiniz