from ₺5.990
Rezervasyon Yap

Nil Havayolları ile Mısır Turu

Oylanmamış

Süre

3 Gece 4 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

10 kişi

Diller

___

Diğer Tur Tarihleri

Tur Tarihleri :   (27-30 Ekim 2021)

Tur Programı NİL HAVAYOLLARI İLE MISIR TURU – 3 GECE 4 GÜN

Tur Programı

Tur programı
1.Gün İstanbul - Kahire
Mısır’a yapacağımız gezimiz Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde tur görevliniz ile buluşma ile başlıyor. Bagaj ve check-in işlemleri sonrası Nil Havayolları'na ait uçak ile saat 16.05’de Kahire şehrine uçuş ve yerel saat ile 17.10’da varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizi takiben Kahire' de yer alan otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Tur programı
2.Gün Kahire (Piramitler & Kahire Müzesi & Khan El Khalili Çarşısı & Nil Nehri Yemekli Tekne Turu)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam gün sürecek Piramitler, Kahire Müzesi ve Khan El Khalili turumuza başlıyoruz. Turumuzda ilk ziyaret yerimiz antik dünyanın yedi harikasından günümüze ulaşmış olan tek eser topluluğu olan Giza Piramitleri ve Sfenks. Yerel halkın El Haram olarak adlandırdığı bölge içerisinde kalan Keops, Kefren, Mikerinos piramitlerini (Piramitlerin içine girmek ücrete tabidir ve misafirlerimizin kendilerine ait olup tur ücretine dahil değildir) Sfenks ve Kefren piramidinin mumyalama tapınağını ziyaret ediyoruz. Piramitler ziyaretimizin ardından tarihten günümüze ulaşan ve Antik Mısır için çok önemli olan esans yapımı hakkında bilgi alacağımız ayrıca dünyada markalaşmış birçok parfümün öz halini de bulacağımız esans imalathanesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Dünyadaki en önemli müzelerden biri olarak kabul edilen Mısır Müzesini ziyaret ediyoruz. Alt katında binlerce yıllık Mısır tarihinden günümüze ulaşmış olan heykeller, ahşap kayıklar, organ mumyaları, lahitler göreceklerimizden bazıları. Üst katta ise mezarı sağlam olarak bulunmuş olan Tuthankamon’un hazineleri bizleri bekliyor olacak. Müze ziyaretinin ardından bizim kapalı çarşımıza benzeyen Khan El Khalili çarşısında alışverişleriniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz çarşının hemen yanında bulunan Hz. Hüseyin camisini de ziyaret edebilirler. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam yemeği müzikli ve eğlenceli Nil Tekne turu ile açık büfe olarak alınacak. Tekne turunun ardından otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Tur programı
3.Gün Kahire – İskenderiye – Kahire
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında erkenden Mısır’ın çok önemli liman şehri İskenderiye'yi görmek için otelden hareket ediyoruz. Büyük İskender tarafından kurulmuş olan şehir antik dünyanın yedi harikasından biri olan İskenderiye Feneri’ne uzun yıllar sahip olmuştur. Ancak fener günümüze ulaşmamıştır. Önemli bir liman şehri olan İskenderiye özellikle Süveyş kanalı çılmadan önce Mısır’ın en önemli limanlarından biri olmuştur. Burada yapacağımız turda Kayıtbay Kalesi, Müntazah Bahçeleri, Yeraltı Mezarları, Pompei Sütunu görülecek yerlerden bazılarıdır. Ziyaretlerimizden bazıları içeriden olacağı gibi panaromik ziyaretlerimiz de olacaktır. Öğle yemeğimizde İskenderiye’nin deniz mutfağının tadına bakma imkanınız olacak. Turun ardından İskenderiye'den ayrılıp Kahire'ye hareket ediyoruz. Akşam yemeğini lokal bir restaurantta aldıktan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde
Tur programı
4.Gün Kahire - İstanbul
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Nil Air Havayolları tarifeli seferi ile 11.55’de İstanbul şehrine uçuş ve yerel saat ile 15.05’de varış ile turumuz sona eriyor.

Bir başka turumuzda buluşmak ümidi ile ; sağlıklı günler dileriz.

Dahil Hizmetler / Hariç Hizmetler

 • Nil Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kahire arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Nil Nehri akşam yemekli tekne turu
 • Mısır piramitleri giriş ücretleri
 • Kahire müzesi giriş ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid test ücretleri
 • Mısır Vize ücreti (45 Yaş altı misafirler için vize alımı zorunludur. 45 yaş üstü misafirler vizeden muaftır)

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Yorum
Mükkemmel
0
Çok İyi
0
Orta
0
Zayıf
0
Çok Kötü
0
Gösteriliyor 1 - 0 of 0 toplam

Yorum yaz

Created with Sketch.
from ₺5.990

Operasyon temsilcisi

Emrah İNCİ

Üyelik zamanı 2020

Bunları da beğenebilirsiniz

Languages