from ₺5.990
Rezervasyon Yap

Kudüs Turu

Oylanmamış

Süre

3 Gece 4 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

20 kişi

Diller

___

Diğer Tur Tarihleri

Tüm Tur Tarihleri :   (23-26.12.2021)

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Telaviv – Yafa - Kudüs
1.Gün	İstanbul – Telaviv – Yafa - Kudüs

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali D kontuarında 05.30 ‘da tur görevlileri ile buluşma. Sonrasında bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştireceğiz. Ardından Pegasus Hava yolları tarifeli seferi ile 08.05’de Telaviv’e uçuş ve yerel saat ile 09.10’da Telaviv Ben Gurion Havalimanına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından tarihi Yafa şehrine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda: Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile birlikte Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini ziyaret ederek Yafa limanında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında kadim şehir Kudüs’e hareket ediyoruz. Otele giriş işlemlerimizin ardından rehberimiz eşliğinde tarihi Mescid-i Aksa ve Kubbetüs Sahrâ’yı ziyaret ederek, Kubbetüs Sahra'nın içini, Muallak kayası, Fatıma mihrabı, kadem-i şerif gibi önemli yerleri rehberimiz eşliğinde detaylı bir şekilde gezerek Mescid-i Aksa külliyesi içinde serbest zaman veriyoruz. Akşam ve yatsı namazlarını Mescid-i Aksa’da kılabilirsiniz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer, akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz için rehberimiz eşliğinde yürüyerek transfer sağlanacaktır.)

2.Gün Kudüs
2.Gün	 Kudüs

Otelde alınan kahvaltı sonrası Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılmak üzere hareket ediyor, Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa, Burak Mescidi, Kadim Mescid gibi önemli yerleri geziyoruz. Cuma namazının ardından şehri yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kudüs sokaklarında, tarihi çarşıların arasından yürüyerek sırasıyla Hz Ömer camii, Kıyamet Kilisesi ve Burak Duvarını (ağlama duvarı) ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Mescid-i Aksa külliyesi içinde ibadet için serbest zamanımız olacak. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer, akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz için rehberimiz eşliğinde yürüyerek transfer sağlanacaktır.)

3.Gün Kudüs – Eriha – Ölüdeniz – El- Halil
3.Gün	 Kudüs – Eriha – Ölüdeniz – El- Halil

Otelde alınan kahvaltı sonrası Eriha şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Hz İsa’nın peygamberlikle şereflendiği Tecrübe (ayartma) dağını görüp rehberimizinden alacağımız bilgiler sonrası Hz. Lut peygamberin kavminin helak olduğu bölge, Ölü deniz’e (Lut gölü) ulaşıyoruz. Lut kavmi hakkında rehberimizin anlatımları sonrası El Halil şehrine hareket edeceğiz. Varışımıza müteakip Hz İbrahim, Hz İshak, Hz Yakup, Hz Yusuf ve hanımlarının kabirleri bulunan tarihi Hz İbrahim Camiini ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Kudüs şehrine dönüyoruz. Yatsı namazı için rehberimiz eşliğinde Mescid-i Aksa’ya hareket edeceğiz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz için rehberimiz eşliğinde yürüyerek transfer sağlanacaktır.)

4.Gün Kudüs – Zeytin Dağı – Zion Tepesi – Telaviv - İstanbul
4.Gün	 Kudüs – Zeytin Dağı – Zion Tepesi – Telaviv - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası aracımız ile Zeytin Dağı'na çıkıyoruz. Zeytin Dağı'ndan kutsal şehri panoramik olarak seyrediyor ve tarihini rehberimizden dinliyoruz. Ardından Selman-ı Farisi Hazretlerinin makam kabirlerini ziyaret ediyoruz. Ardından Zion tepesine hareket ediyoruz. Burada Hz Davud’un makam kabrini ziyaret ediyor ve Hz İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği odayı görüyoruz. Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 15.55’de İstanbul’a uçuş ve 19.10’da varış ile turumuz sona eriyor.


Bir başka turumuzda görüşmek dileği ile. Sağlıklı günler dileriz.

Dahil Hizmetler / Hariç Hizmetler

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Telaviv arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Otellerde veya restaurantlarda alınan 3 adet akşam yemeği
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • İsrail vize ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid Test Ücretleri

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Yorum
Mükkemmel
0
Çok İyi
0
Orta
0
Zayıf
0
Çok Kötü
0
Gösteriliyor 1 - 0 of 0 toplam

Yorum yaz

Created with Sketch.
from ₺5.990

Operasyon temsilcisi

Emrah İNCİ

Üyelik zamanı 2020

Bunları da beğenebilirsiniz

Languages