from 599,00€
Rezervasyon Yap

Kudüs Turu

Oylanmamış

Süre

3 Gece 4 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

15 people

Dil

___

Genel Bakış

Tur Tarihi: 08-11 Temmuz 2021

Kudüs, üç semavi din tarafından kutsal kabul edilen bir şehirdir. Kudus, dini ve kültürel yerleri görmeyi seven turistlerin uğrak yerlerinden biridir.

Kudüs tarihi, milattan önce 2000’lere kadar uzanmaktadır. Kudüs bu sebeple 3 Semavi din (Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilik) tarafından da kutsal sayılmaktadır. Kudus, Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Kubbet-Us-Sahra gibi dini öneme sahip yerlere de ev sahipliği yapmaktadır.

Kudüs, İsrail’in ve Filistin’in ortasında yer almaktadır. Bu nedenle, her iki ülke için de büyük önem taşıyor. Kudüs ayrıca İsrailliler tarafından Jarusalem olarakta bilinmektedir.

Seyahat Planı

1.Gün İstanbul – Telaviv – Yafa - Kudüs
1.Gün	İstanbul – Telaviv – Yafa - Kudüs

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali D kontuarında 05.30 ‘da tur görevlileri ile buluşma. Sonrasında bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştireceğiz. Ardından Pegasus Hava yolları tarifeli seferi ile 08.00’de Telaviv’e uçuş ve yerel saat ile 10.10’da Telaviv Ben Gurion Havalimanına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından tarihi Yafa şehrine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda: Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile birlikte Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini ziyaret ederek Yafa limanında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında kadim şehir Kudüs’e hareket ediyoruz. Otele giriş işlemlerimizin ardından rehberimiz eşliğinde tarihi Mescid-i Aksa ve Kubbetüs Sahrâ’yı ziyaret ederek, Kubbetüs Sahra'nın içini, Muallak kayası, Fatıma mihrabı, kadem-i şerif gibi önemli yerleri rehberimiz eşliğinde detaylı bir şekilde gezerek Mescid-i Aksa külliyesi içinde serbest zaman veriyoruz. Akşam ve yatsı namazlarını Mescid-i Aksa’da kılabilirsiniz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer, akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz için rehberimiz eşliğinde yürüyerek transfer sağlanacaktır.)

2.Gün Kudüs
2.Gün	 Kudüs

Otelde alınan kahvaltı sonrası Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılmak üzere hareket ediyor, Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa, Burak Mescidi, Kadim Mescid gibi önemli yerleri geziyoruz. Cuma namazının ardından şehri yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kudüs sokaklarında, tarihi çarşıların arasından yürüyerek sırasıyla Hz Ömer camii, Kıyamet Kilisesi ve Burak Duvarını (ağlama duvarı) ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Mescid-i Aksa külliyesi içinde ibadet için serbest zamanımız olacak. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer, akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz için rehberimiz eşliğinde yürüyerek transfer sağlanacaktır.)

3.Gün Kudüs – Eriha – Ölüdeniz – El- Halil
3.Gün	 Kudüs – Eriha – Ölüdeniz – El- Halil

Otelde alınan kahvaltı sonrası Eriha şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Hz İsa’nın peygamberlikle şereflendiği Tecrübe (ayartma) dağını görüp rehberimizinden alacağımız bilgiler sonrası Hz. Lut peygamberin kavminin helak olduğu bölge, Ölü deniz’e (Lut gölü) ulaşıyoruz. Lut kavmi hakkında rehberimizin anlatımları sonrası El Halil şehrine hareket edeceğiz. Varışımıza müteakip Hz İbrahim, Hz İshak, Hz Yakup, Hz Yusuf ve hanımlarının kabirleri bulunan tarihi Hz İbrahim Camiini ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Kudüs şehrine dönüyoruz. Yatsı namazı için rehberimiz eşliğinde Mescid-i Aksa’ya hareket edeceğiz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz için rehberimiz eşliğinde yürüyerek transfer sağlanacaktır.)

4.Gün Kudüs – Zeytin Dağı – Zion Tepesi – Telaviv - İstanbul
4.Gün	 Kudüs – Zeytin Dağı – Zion Tepesi – Telaviv - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası aracımız ile Zeytin Dağı'na çıkıyoruz. Zeytin Dağı'ndan kutsal şehri panoramik olarak seyrediyor ve tarihini rehberimizden dinliyoruz. Ardından Selman-ı Farisi Hazretlerinin makam kabirlerini ziyaret ediyoruz. Ardından Zion tepesine hareket ediyoruz. Burada Hz Davud’un makam kabrini ziyaret ediyor ve Hz İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği odayı görüyoruz. Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.15’de İstanbul’a uçuş ve 18.35’de varış ile turumuz sona eriyor.

Bir başka turumuzda görüşmek dileği ile. Sağlıklı günler dileriz.

Dahil/Hariç

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Telaviv arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Otellerde veya restaurantlarda alınan 3 adet akşam yemeği
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • İsrail vize ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Based on 0 review
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Normal
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Toplamda 1 - 0 of 0 Gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
from 599,00€

Tarafından düzenlenmiştir

Emrah İNCİ

Member Since 2020

Bunları da Beğenebilirsiniz