from ₺19.900
Rezervasyon Yap

Güney Afrika Turu

Oylanmamış

Süre

5 gece 7 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

20 kişi

Diller

___

Diğer Tur Tarihleri

Tur Tarihleri – (19-24 Mart 2022) – (23-28 Temmuz 2022)

Tur Programı İNDİR

Tur Programı

Expand All
1.Gün İstanbul – Cape Town
1.Gün İstanbul – Cape Town

Maceralar dolu gezimizin ilk günü Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 44 numaralı seferi ile saat 02.20’de Cape Town'a uçuyoruz.
Varışımızı müteakip özel aracımız ile şehrin simgesi olan Masa Dağına giderek, buradan teleferik ile 1086 metre yükseklikteki zirveye çıkıyor, şehrin ve civar bölgelerin muhteşem görüntüsünü izliyoruz. Daha sonra panoramik şehir turumuzda Ümit Kalesi, Hükümet Konağı, Parlamento Binası, Company Gardens, Reibeck Heykeli, Müslüman nüfusun ve renklilerin yoğun olduğu Bo Kaap bölgesini görüyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer. Geceleme otelde

2.Gün Cape Town (Ümit Burnu)
2.Gün Cape Town (Ümit Burnu)

Sabah kahvaltısı sonrası tam gün sürecek olan Ümit Burnu gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimiz muhteşem villaların olduğu Koylar Bölgesi ile başlıyor ve varış noktamız bir balıkçı kasabası olan HoutBay. Buradan Duiker Kayasındaki binlerce kürklü fok'u bir arada görmek için teknemize biniyoruz. Daha sonra özel aracımız ile insan eliyle şekillendirilmiş granit kayalardan oluşan Chapmans Peak yolundan geçerek Simon's Town'a ulaşıyoruz. Burada kumluk sahilde koloni halinde yaşayan binlerce sevimli Afrika penguenini gözlemliyor, bol bol fotoğraf çekiyoruz. Penguenlerimizi geride bırakarak rotamızı Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnuna çeviriyoruz. 2285 tür bitkiye ev sahipliği yapan Ümit Burnu Milli Parkında finiküler kullanarak, yüksek bir noktadan doğal güzellikleri ve deniz fenerlerini görüyoruz. Atlantik okyanusu kıyısına inerek burada bulunan dünyaca meşhur Ümit Burnu tabelası önünde bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra otele dönüş. Geceleme otelde.

3.Gün Cape Town - Lanseria – Aslan Parkı - Sun City
3.Gün Cape Town - Lanseria – Aslan Parkı - Sun City

Sabah kahvaltısı sonrası valizlerimizle birlikte havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğu neticesinde Johannesburg'a varıyor ve Aslan Parkı Gezimizi başlatıyoruz. Dünyada 100 ilginç yerden biri olan Aslan Parkında yavru aslanları okşayıp seviyoruz ve zürafalara dokunup, besliyoruz ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Park içindeki yüksek araçlarla otobur hayvanları, dünyada nadir bulunan beyaz aslanları, vahşi köpekleri ve çitaları görerek vahşi yaşam hakkındaki genel kültürümüze farklı bir deneyim kazandırıyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

4.Gün Sun City
4.Gün Sun City

Sabah kahvaltısı sonrası yürüyerek panoramik Sun City gezimizi yapıyoruz. 1 Milyon ödüllü Golf müsabakalarının yapıldığı golf sahası, Bambu ve Gazoz şişesi ağaçlarının bulunduğu park alanı, göl bölgesi ve Sun City Eğlence merkezini göreceğimiz yerler arasında bulunmakta. Öğle yemeği molası sonrası Pilanesberg Milli Parkında Safari Gezimiz başlıyor. Safari aracımız ile yapacağımız bu gezimizde doğal tabiatın içinde vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "Big Five" olarak bilinen Aslan, Leopar, Gergedan, Yaban öküzü ve Fil'in yanı sıra antilop, zürafa, impala, zebra, kudu gibi hayvan türlerini görme şansımız olacak. Geceleme otelimizde.

5.Gün Sun City - Lesedi Kültür Köyü - Johannesburg
5.Gün Sun City - Lesedi Kültür Köyü - Johannesburg

Sabah kahvaltsının ardından Afrika kültürünü daha yakından tanımak amacıyla özel aracımız ile Lesedi Kültür Köyüne gidiyoruz. Burada Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin evlerini gezerek yaşam şekillerini, gelenek ve göreneklerini yakından gözlemliyoruz. Kabile dansları gezimizin en göz alıcı noktası olacak. Dilerseniz danslara iştirak edebilirsiniz. Afrika mutfağını da içeren öğle yemeğimizi açık büfe olarak burada alıyoruz. Turumuz sonrası Johannesburg’daki otelimize transfer. Geceleme otelde.

6.Gün Johannesburg – Soweto - İstanbul
6.Gün Johannesburg – Soweto - İstanbul

Sabah kahvaltsı sonrası valizlerle otelden ayrılarak Afrika'nın New York'u olarak bilinen Soweto turuna başlıyoruz. Soweto Güzey Afrikadaki en büyük siyahi yerleşim merkezidir. Beyaz yönetimin uyguladığı Apartheid döneminde siyah ırka karşı yapılan ırkçı ve ayrılıkçı hareketlerin izlerini görebileceğimiz (Soweto 1976 ayaklanmasının olduğu yerdir) ve yoksul siyahların yaşantısına tanık olacağımız bu gezide ilginç hikayeler dinleyeceğiz. Alışveriş için serbest zaman. Turumuz sonrası Johannesburg'ta yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Houghton, Nelson Mandelanın evi, Şehir Merkezi, Mandela Köprüsü ve Newtown göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve biletişlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 43 numaralı seferi ile saat 19.20’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

7.Gün İstanbul
7.Gün İstanbul

Sabah saat 05.55’de İstanbul havalimanına varış. Bagaj işlemleri sonrası güzel anılar ve dostluklar biriktirdiğimiz gezimizin sonu.

Farklı rotalarda tekrar görüşmek dileğiyle...

Dahil Hizmetler / Hariç Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Cape Town gidiş & Johannesburg - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • Cape Town - Lanseria arası iç hat uçak bileti
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri (5 Adet)
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Masa Dağı teleferik ile çıkış ücreti
 • Ümit burnu giriş ücretleri
 • Ümit Burnu finikü ücretleri
 • Hatbay Tekne transferleri
 • Lesedi Kültür köyü (Öğle yemekli)
 • Pilanesberg Game Drive (Safari)
 • Sun City giriş ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid Test ücretleri

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Yorum
Mükkemmel
0
Çok İyi
0
Orta
0
Zayıf
0
Çok Kötü
0
Gösteriliyor 1 - 0 of 0 toplam

Yorum yaz

Created with Sketch.
from ₺19.900
Extras
 • ( ₺0)

Operasyon temsilcisi

Emrah İNCİ

Üyelik zamanı 2020

Bunları da beğenebilirsiniz

Languages