from 790,00€
Rezervasyon Yap

Fly Pgs ile Katar Turu

0/5

Süre

3 Gece 4 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

15 people

Dil

___

Genel Bakış

Tüm Tur Tarihleri: (25-28 Mart 2021) - (21-24 Ekim 2021) Katar Devleti, Arap Yarımadası'ndan Basra Körfezi'ne uzanan bir ülkedir. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'yle komşudur. Katar’ın başkenti Doha, gerçekten dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğunu göstermektedir. Oldukça gösterişli ve görenleri büyüleyen güzellikleri ile bilinmektedir. Çöl ikliminin hakim olduğu ülkede... Daha Fazla

Tüm Tur Tarihleri: (25-28 Mart 2021) – (21-24 Ekim 2021)

Katar Devleti, Arap Yarımadası’ndan Basra Körfezi’ne uzanan bir ülkedir. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle komşudur. Katar’ın başkenti Doha, gerçekten dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğunu göstermektedir. Oldukça gösterişli ve görenleri büyüleyen güzellikleri ile bilinmektedir.

Çöl ikliminin hakim olduğu ülkede yazları çok sıcak ve kurak geçmektedir. Katar turu için en güzel zamanlar Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır. Zengin bir ülkede şehir içi ulaşım için kullanılan otobüslere pek rastlayamazsınız. Taksi ve özel araçlar çoğunluktadır. Taksi fiyatları da oldukça ucuzdur.

İslam Eserleri Müzesi, Souq, Arap Müzesi, Doha Sahili, Khalifa Ulusal Tenis Arenası, The Pearl Qatar, Villaggio Alışveriş merkezi ve Aladdin’in Sarayı Tema Parkı görmeniz gereken yerler arasındadır.

Less

Seyahat Planı

1.Gün İstanbul – Doha
1.Gün	İstanbul – Doha

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali D kontuarında 18.30‘da tur görevlileri ile buluşma. Sonrasında bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştireceğiz. Ardından Pegasus hava yolları tarifeli seferi ile 20.50’de Doha’ya hareket ve yerel saat ile 00.55’de varış. Varışımızı takiben otele transfer ve konaklama otelimizde.(4* Ezdan Hotel vb.)

2.Gün Doha
2.Gün	Doha

Otelde alınan kahvaltı sonrası turumuza İslam medeniyetinin en nadide örneklerini görebileceğiniz İslam Eserleri Müzesi ile başlıyoruz. İslam Eserleri Müzesi'nde; Fatih Sultan Mehmet’in orijinal portre resmi, Suriye'den savaş öncesinde getirilen eserler, İran’ın ipek halıları ve çok sayıda İslam ülkesinden getirilen eserleri göreceğiz. Müze ziyareti sonrası şehir turumuzda görülecek yerler arasında; şehrin en hareketli bölgesi Korniş, Katar’ın siluetini oluşturan gökdelenlerin yer aldığı West Bay bölgesi, Doha’nın kültür ve sanat yerleşkesi olup Güvercin Kuleleri ve Katara Camii’ne evsahipliği yapan Katara Kültürel Köyü ve Orta Doğu’da insan eliyle yapılmış en büyük projelerden olan İnci Adası bulunmaktadır. Şehir turu sonrası İnci Adası'nda vereceğimiz serbest zamanın ardından günün son durağı olan; Orta Doğu pazarlarının (souq) karakteristik özelliklerine sahip olan Souq Waqif’a hareket edeceğiz. Varışımızı takiben geleneksel giysiler, baharatlar, el sanatları ve hediyelik eşyaların satıldığı otantik bölgede alışveriş ve yerel hayatı keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(4* Ezdan Hotel vb.)

3.Gün Doha – Safari Turu
3.Gün	Doha – Safari Turu

Otelde alınan kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zamanımız olacak. Bu süreyi Cornish kıyı şeridinde yürüyüş yapıp; local restaurant ve cafelerde yerel yaşamı keşfedebilir veya City Center Mall Doha Avm’de zaman geçirebilirsiniz. Ardından 14.30’da otelimizin önünden kalkacak 4x4 jeepler ile Safari için Mesaieed’e doğru hareket ediyoruz. İlk olarak bedevi çadırlarının bulunduğu alanda mola veriyoruz. Mola’da develer ile resim çekinip kısa süreli gezinti yapabilirsiniz. Mola’nın ardından Mesaieed ile Inland denizi arasında yapacağımız safaride Jeepler ile eşsiz bir yolculuk deneyimi yaşayıp, çöl içindeki manzaraları göreceğimiz noktalarda fotoğraf molaları vereceğiz. Kum tepeleri arasındaki bu heyecanlı aktivite sonrası dünyada eşine az rastlanır bır doğa harikası olan Çöl ile İnland denizinin birleştiği noktayı göreceğiz. Bu noktada denizin hemen karşı kıyısında bulunan Suudi Arabistan sınır bölgesini de görme fırsatımız olacak. (Vereceğimiz serbest zamanda mevsim şartlarına bağlı olarak dileyen misafirler denize girebilirler.) Çölde güneşin batışını da izleyeceğimiz gezi sonrası akşam yemeğimizi Bedevi kampında barbekü ile alacağız. Günün sonunda Doha’ya dönüş, konaklayacağımız otele transfer konaklama otelimizde.(4* Ezdan Hotel vb.)

4.Gün Doha – İstanbul
4.Gün	Doha – İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası 12.30’da mimari tasarımı ile Venedik'e benzetilerek yapılan Villagio Mall Alışveriş merkezine hareket ediyoruz. Alışveriş için vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirler gondolla gezinti yapıp dünyaca ünlü markaların bulunduğu merkezde zaman geçirebilirler. Serbest zaman sonrası Souq Waqif’a hareket ediyoruz. Geceleri de açık olan Otantik Çarşıda vereceğimiz serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi yerel bir restaurantta alarak havalimanına dönüyoruz. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 01.55’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 06.25’de varışla turumuz sona eriyor.

Dahil/Hariç

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul – Doha arası gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Tur için planlanan araçlarla transfer ve ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Otellerde ve restaurantlarda alınan 3 adet akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Safari turu hizmet bedeli
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm otoban, otopark ve check point ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Based on 0 review
Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Cleanliness
0 /5
Room(s)
0 /5
Toplamda 1 - 0 of 0 Gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
from 790,00€

Bunları da Beğenebilirsiniz