from ₺7.490
Rezervasyon Yap

Fas Turu

Oylanmamış

Süre

3 Gece 4 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

20 kişi

Diller

___

Diğer Tur Tarihleri

Tüm Tur Tarihleri:   (28-31.10.2021)  – (24-27.11.2021) – (27-30.01.2022) – (24-27.02.2022) – (24-27.03.2021)

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Kazablanka - Marakeş
1.Gün İstanbul – Kazablanka - Marakeş

Fas Krallığına yapacağımız gezimiz Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde başlıyor. Saat 21. 00‘de tur görevlisi ile buluşma ve sonrasında bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştireceğiz. Air Arabia Havayolları'na ait uçak ile saat 00.10 da Kazablanka'ya uçuş. Yaklaşık 5 saatlik uçuş neticesi yerel saat ile 03.05'de varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizi takiben Marakeş' te yer alan otelimize transfer. Daha sonra Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Koutoubia Camii ilk göreceğimiz eser olacak. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Gezimiz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Daha sonra Marakeş çarşısında geleneksel aktarlardan birinde yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar hakkında bilgi alıyoruz. Marakeşteki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün Marakeş - Essaouria
2.Gün Marakeş - Essaouria

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Essaouira turuna başlıyoruz. Yol üzerinde Argan ağaçları üzerinde yer alan keçileri fotoğraflamak ve sadece bu bölgede üretilen Argan yağı ve ürünleri satın almak için iki mola vereceğiz. Essaouira Atlas Okyanusu kıyısında yer alan dünyaca meşhur eski bir Portekiz şehridir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilmiş ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken şehirlerinden biridir. Sanat ve kültür burada iç içe geçmiştir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’da ki daracık labirentimsi sokaklar, bembeyaz evler, maviye boyanmış kapı ve pencereler birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Tarihi surlardan Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmeye doyamayacaksınız. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli olacaktır. Tur sonrası Marakeş’te ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

3.Gün Marakeş – Atlas Dağları
3.Gün Marakeş – Atlas Dağları

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından programımıza Atlas Dağları turu ile başlıyoruz. İlk durağımız bir Berberi köyü olacaktır. Ülkenin asıl sahipleri Berberilerdir. Burada bir berberi köy evine konuk oluyoruz. Daha sonra Mulay İbrahim köyü ve türbesi, yol üzeri Atlas Dağlarının en zirve noktasını uzaktan göreceğiz. Dağ köylerinden geçerek buralarda zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Berberilerin hayat mücadelelerine tanık olacağız. Turumuzun sonunda öğle yemeğimizi Atlas Dağlarında alıyor ve tur sonrası Marakeş’te ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

4.Gün Marakeş – Kazablanka – İstanbul
4.Gün Marakeş – Kazablanka – İstanbul

Kahvaltı ve odaların boşaltılması sonrası dünyaca meşhur Majorelle bahçelerine geçiyoruz. Kobalt mavisi, yeşil ve sarı renkleri bolca göreceğimiz bu bahçe 1980 yılında ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından satın alınmış ve öldükten sonra kendisinin külleri bu bahçeye serpiştirilmiş ve adına bir de anıt dikilmiştir. 300’ den fazla bitk türüne ve özellikle kaktüs çeşitlerine ev sahipliği yapan bu bahçede bol bol fotoğraf çekiyoruz. Tur sonrası Kazablanka'ya hareket. Beyaz şehir olarak bilinen Kazablanka panoramik şehir gezimizde Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı, tarihi Habus Meydanı, Corniche ve ülkenin simgelerinden biri olan Hassan II Camii kompleksini ziyaret edeceğiz. Kazablanka turumuzun bitiminde havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları'na ait uçuşla saat 18.15'de İstanbul'a hareket. 00.40'da Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve unutulmaz anılar ve dostluklar biriktirdiğimiz gezimizin sonu.

Başka rotalarda tekrar görüşme dileği ile

Dahil Hizmetler / Hariç Hizmetler

 • Air Arabia tarifeli seferi ile İstanbul – Kazablanka arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri (3 Adet)
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Programda belirtilen müze ören giriş yeri ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid Test ücretleri

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Yorum
Mükkemmel
0
Çok İyi
0
Orta
0
Zayıf
0
Çok Kötü
0
Gösteriliyor 1 - 0 of 0 toplam

Yorum yaz

Created with Sketch.
from ₺7.490

Operasyon temsilcisi

Emrah İNCİ

Üyelik zamanı 2020

Bunları da beğenebilirsiniz

Languages