from ₺8.900
Rezervasyon Yap

Endülüs Turu

Oylanmamış

Süre

4 Gece 5 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

15 kişi

Diller

___

Diğer Tur Tarihleri

Tur Tarihleri –  (06-10.10.2021) – (25-29.01.2022)

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Madrid
1.Gün İstanbul – Madrid

Sabiha Gökçen havalimanı dış hatlar terminalinde 08.00’de buluşma sonrası Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 10.25’de Madrid’e uçuş ve yerel saat ile 14.00’de varış sonrası rehberimiz tarafından karşılanması sonrası Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu’nu, Sibeles Anıtı’nı ve Boğa Güreşi Arenası’nı göreceğiz. Tur otobüsümüzden ayrıldıktan sonra ise Madrid sokaklarını arşınlamaya başlayacağız. Madrid şehir merkezindeki gezintimizde Antik Mısır’dan İspanya topraklarına taşınmış Debod Tapınağı, Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, 9 kapılı Plaza Mayor ve son olarak Madrid’in kalbi Sol Meydanı bizleri bekliyor. Gezimizin ardından konaklama için otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün Madrid – Toledo- Cordoba - Sevillia
2.Gün Madrid – Toledo- Cordoba - Sevillia

Otelde alınan erken kahvaltı sonrası Toledo şehrine hareket edeceğiz. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, El Greco'nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Kathedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Tajo Nehri'ni geçerek şehre bağlanan Alcantara Köprüsü, şehrin bütün tarihi olaylarına tanıklık etmiş Bisagra Kapısı ve iç içe geçmiş Orta Çağ karakterli sokaklarını rehberimizin anlatımı eşliğinde gezeceğiz. Ardından Cordoba şehrine hareket tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni misafirlerimiz ile keşfedeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve örnek Cordoba evi var. Günün sonunda Sevillia’da konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Sevillia - Granada
3.Gün Sevillia - Granada

Otelde alınan kahvaltı sonrası Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız… Görülecek yerler arasında: Görkemli Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı, Dünyanın en büyük üçüncü katedrali Santa Marta Katedrali, Ardından katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi dışarıdan gördükten sonra serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ile Guadalquivir nehrinde yapacağımız kısa bir tekne turu ile Sevilla’nın tüm görkemi önümüze serilecek. Serbest zaman ve tekne turumuz sonrasında ise dışarıdan göreceğimiz kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile geçmişe bir yolculuk yapacağız. Ve son durağımız eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Sevilla gezimiz sonrasında ise Granada'daki otelimize geçeceğiz konaklama otelimizde.

4.Gün Granada - Madrid
4.Gün Granada - Madrid

Otelde alınan kahvaltı sonrası. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalacağız. Uzun ve keyifli saray turumuz sonrası görülecek yerler arasında: San Nikolas Kalesi, Arap mahallesi olan Albacin, Morabütün Camii, şehrin ana caddesi Gran Via caddesi, şehrin alan kralicenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanı, Granada katedrali bulunmaktadır. Şehir turumuz sonrası Granada çarşılarında serbest zamanımız olacak.. Günün sonunda Madrid şehrine hareket konaklayacağımız otele transfer ve konaklama otelimizde

5.Gün Madrid - İstanbul
5.Gün Madrid - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Sol meydanında rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zamanımız olacak. Ardından havalimanına transfer oluyoruz Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 14.50’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 20.00’de varış ile turumuz sona eriyor.

Farklı rotalarda tekrar görüşmek dileğiyle,

Dahil Hizmetler / Hariç Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Madrid arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri (4 adet)
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • El Hamra sarayı giriş ücretleri
 • Kurtuba Ulu Camii giriş ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid Test ücretleri

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Yorum
Mükkemmel
0
Çok İyi
0
Orta
0
Zayıf
0
Çok Kötü
0
Gösteriliyor 1 - 0 of 0 toplam

Yorum yaz

Created with Sketch.
from ₺8.900

Operasyon temsilcisi

Emrah İNCİ

Üyelik zamanı 2020

Bunları da beğenebilirsiniz

Languages