from 1.290 €
Book Now

Ekspress İskandinavya Turu

Not Rated
Duration

5 Gece 6 Gün

Tour Type

Specific Tour

Group Size

40 people

Languages

___

Overview

Tur Tarihi : (06-11.08.2022)

Itinerary

Expand All
1.Gün İSTANBUL - KOPENHAG
1.Gün İSTANBUL - KOPENHAG

Sabiha Gökçen Havalimanında D kontuarı önünde 07.00’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli uçuşu ile 09.25’de Kopenhag’a uçuş ve yerel saat ile 11.50’de varış. Ardından şehir merkezine hareket ediyoruz ;yapacağımız turda görülecek yerler arasında: Danimarka Parlamentosu, Yüksek Mahkeme ve Devlet Bakanlığı faaliyetlerin sürdürüldüğü Christiansborg Sarayı, 16.yüzyılda yapay bir kanal olarak tasarlanmış ; Danimarkalı masal yazarı Hans Christian Anderseninde yaşamış olduğu şehrin silüetini yansıtan rengarenk evlerin bulunduğu Nyhavn Limanı, Holmen Adası üzerinde yükselen görkemli Opera Binası, 1794’te Christiansborg Sarayı’nın yangın sonucu kullanılamaz hale gelmesi üzerine kraliyet ailesinin ikametgâhı olan Amelienborg Sarayı, Kraliyet ailesinin düğün törenlerinin yapıldığı Frederik Kilisesi, C4 monagramlı eserlerden olan ; Kraliyet mücevherlerinin sergilendiği Rosenborg Kalesi, 1913 yılında heykeltıraş Edvard Eriksen tarafından yapılan ve her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Kopenhag’ın simgesi Küçük deniz kıyı heykeli, Mitolojik olarak Kopenhag’ın kuruluşunu simgeleyen Gefion Çeşmesi bulunmaktadır. Şehir turumuz sonrası Şık mağazaları restaurantları cafeleri tiyatroları ve eserleri ile her insanın dikkatini çeken Stroget Caddesinde serbest zamanımız olacak. Dilerseniz bu serbest zamanda 1843 ‘den bu yana hizmet veren Dünyadaki ilk tema parklarından olan Tivoli Bahçeleri de kendi imkanlarınız ile gezebilirsiniz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

2.Gün KOPENHAG – MALMÖ - GÖTEBORG

Otelde alınan kahvaltı sonrası İsveç’in en büyük 3.şehri olan Malmö şehrine hareket ediyoruz. Avrupa'daki tren ve karayolunun birlikte kullanıldığı en uzun köprü olan Øresund Boğazı üzerindeki Øresund Köprüsü'nden geçişimiz ile Malmö’ye varıyoruz. Görülecek yerler arasında: renkli ve tarihi binalara evsahipliği yapan Stortorget (Ana Meydan), Mimarisi ile dikkat çeken Belediye Binası, yapımı 15.yy’a dayanan Tarihi Eczane Binası, Tarihi yapılara ev sahipliği yapan şehrin işlek meydanı Lilla Torg(Küçük Meydan), Malmö’nün en modern ve yüksek binası ünvanına sahip Torna Torsa Binası, İskandinavya’nın en eski Rönesans tarzı kalesi olan Malmö Kalesi ve Liman bölgesi bulunmaktadır. Ardından şehri keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak… Malmö turumuzun ardından Göteborg şehrine hareket edeceğiz. Varışımızı takiben şehir turunda: şehrin kurucusunun heykelinin bulunduğu Gustav Adolf Meydanı, Alman Kilisesi, şehrin en işlek noktası olan Kraliçe Meydanı,Göta Nehri’nin iki kolunun kesiştiği bir nokta’da kurulmuş olan Trädgårdsföreningen (Halk Bahçesi), Ahşap evleri ve otantik dükkanları ile ünlü Haga Kasabası, Gotik tarzda yapılmış Haga Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün GÖTEBORG - OSLO

Otelde alınan kahvaltı sonrası Norveç’in başkenti Oslo şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turunda: Tasarımı ile dikkat çeken Oslo Opera Binası, Nobel Barış Ödülü törenine ev sahipliği yapan Belediye Binası, Barok tarzı mimari ile inşa edilmiş Oslo Katedrali, 2005 yılında Norveç Kralı’nın katılımı ile açılan Nobel Barış Merkezi, İhtişamı ile dikkat çeken Kraliyet Sarayı, Tarihi müze ve yapılara ev sahipliği yapan Karl Johan Caddesi , Parlamento ve Ulusal Tiyatro Binaları, Gustav Vigeland'ın eserlerinin yanı sıra çağdaş sanat sergilerinin bulunduğu Vigeland Park, Viking Dönemi'nden kalma tarihsel değerlerin sergilendiği Viking Gemi Müzesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

4.Gün OSLO – STEGASTAIN SEYİR TERASI – FLAM FİYORD TURU – TWINDOFOSSEN ŞELALESİ- OSLO

Otelde alınan kahvaltı sonrası Norveç’in yeşil doğasını , pastoral manzaralarını , Denizin buzul vadilerinin içine girerek oluşturduğu Fiyortları göreceğimiz Flam turu için hareket ediyoruz. Yol üzerinde Flam’a varmadan Stegastein Seyir Tepesinde vereceğimiz molada ; Fiyortları tepeden kuşbakışı görüp ; fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından Flam kasabasına varış ve limana transfer oluyoruz. Yaklaşık İki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük Fyord köyleri’ni görüp muhteşem doğada serbest zamanımız olacak… Gemi turumuz sonrası Tvindefossen şelalesi’ne hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Uçurumun üzerinde 379 fit yüksekliğe sahip güçlü bir şelale yaratan Kroelvi’den doğan, merdiven basamaklarını betimleyen bir şekilde dökülen Tvinnefossen şelalesini görüp doğayı keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak… Ardından Oslo şehrine dönüş yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası konaklayacağımız otele transfer ve konaklama otelimizde. (Akşam yemeği turumuzun 4.günü için yol durumundan ötürü Lunch Box şeklinde verilecektir.)

5.Gün OSLO - STOCKHOLM

Otelde alınan kahvaltı sonrası İsveç’in başkenti Stockholm şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben İskandinavya’nın eğitim , kültür sanat merkezi Stockholm’ü tanıyacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Renkli İsveç evleri ile ün yapmış tarihi Gamla Stan, İsveç Kraliyet ailesinin resmi rezidansı olan Kraliyet Sarayı, Ünlü bilim adamı ve girişimci Alfred Nobel’in ‘İnsanlığa kimin faydası dokunur ise ona Benim servetimden ödül verin’ vasiyeti üzerine kurulan, buluşların sergilendiği Nobel Müzesi, Halk arasında Stockholm Katedrali olarak adlandırılan St Nicholas Kilisesi, Eski Borsa Binası, Nobel Ödüllerinin dağıtımının yapıldığı Belediye Binası ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplayan Ulusal Tiyatro Binası bulunmakta. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ardından akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama otelimizde.

6.Gün STOCKHOLM – VASA MÜZESİ – HAVALİMANI -İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası Otelde alacağımız sabah kahvaltısı İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen müzesi olan Vasa ziyaretimiz esnasında, tarihi bir yolculuğa çıkacağız. Döneminin en güçlü savaş gemisi olarak tasarlanan Vasa daha ilk selamlama seferinde batar. Aradan geçen 333 yılın ardından tekrar gün ışığına çıkartılan geminin hemen hemen %95’i orijinal olup dünyada görebileceğiniz tek 17.yy savaş gemisidir. Rehberimiz sizlere müzede gemi hakkında enformasyon verirken zamanda yolculuğa çıkacaksınız. Müze ziyaretinin ardından Stockholm’de Gamla Stan bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma saatinde havalimanına hareket edeceğiz. Varışla beraber bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.15’de İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile 20.50’de varış ile turumuz sona eriyor.


Bir başka turumuzda buluşmak ümidi ile ; sağlıklı günler dileriz.

Included/Excluded

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kopenhag gidiş Stockholm – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı 5 gece konaklama
 • Otellerde veya restaurantlarda alınacak 5 adet akşam yemeği
 • 46 Kişilik Lüks araçlar ile tur boyu ulaşım hizmetleri
 • Tüm otoban – otopark ve gümrük ücretleri
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 2 Saatlik Flam Fiyord turu
 • Vasa Müzesi giriş ücretleri
 • Yerel rehberlik hizmeti,
 • Uzman rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Öğle yemekleri
 • PCR testi ücreti

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 1.290 €

Organized by

Emrah İNCİ

Member Since 2020

7 Reviews

You might also like

Languages