from ₺8.900
Rezervasyon Yap

Büyük İtalya Turu

Oylanmamış

Süre

5 Gece 6 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

35 kişi

Diller

___

Diğer Tur Tarihleri

Tur Tarihleri :   (24-29.01.2022)

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Roma
1.Gün İstanbul – Roma

İtalya gezimiz Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde başlıyor. Tur görevlimiz bagaj ve check-in işlemlerinize yardımcı olmak için saat 08.00'de sizleri bekliyor olacak. Pegasus Hava yolları tarifeli seferi ile 10.50’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 11.30'da varıyoruz. Roma şehir turumuzda: Antik dönemde gladyatör dövüşlerinin gerçekleştiği Kolezyum, Fatih Sultan Mehmet’in oğlu Cem Sultan’ın esir tutulduğu Castel Saint Angelo, dünyaca meşhur dört Nehir heykelinin olduğu Navonna Meydanı, Hristiyanlık öncesi pagan dönemden kalan muhteşem kubbeli Pantheon, Klasik ve Barok mimarilerin sentezi Aşk Çeşmesi, Tarihi İspanyol merdivenleri, şehrin ünlü alışveriş bölgesi olan Via Condotti, Romanın en büyük meydanı Piazza del Popolo görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Hristiyan Katolik mezhebinin merkezi olarak kabul edilen Vatikanda ki San Pietro Meydanı ve Bazilikasını da programımıza dahil ediyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman ve ardından konaklayacağımız otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

2.Gün Roma – Napoli & Pompei - Roma
2.Gün Roma – Napoli & Pompei - Roma

Otelde alınan kahvaltı sonrası dünyanın en önemli açık hava müzelerinden biri olan Pompei’ye hareket ediyoruz. Pompei M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucunda küller altında kalmış ; 18. Yüzyılda yapılan kazılar sonrası ortaya çıkarılmış olan bir antik Roma kentidir. Gezimizde gladyatör okulu, tiyatro, Pompeili bir zengine ait olan bir malikane, çamaşırhane, Roma hamamı, şehir meydanı olarak tanımlayacağımız Forum, tapınaklar, şehrin ticari ve yönetim bölümü başlıca göreceğimiz yerler olacaktır. Bu antik kenti gezerken adeta 2000 yıl öncesine geri gideceğiz. Pompei sonrası Napoli'ye hareket ediyoruz varışımızı takiben şehir turunda: Napoli'nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Vatikan'daki San Pietro Meydan'ından ve Pantheon'dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır.
Turumuz sonrası Roma şehrine dönüyoruz . Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün Roma – Pisa – Floransa - Montecatini
3.Gün Roma – Pisa – Floransa - Montecatini

Otelde alınan kahvaltı sonrası Pisa şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turunda: dünyanın en ikonik yapıları arasında yer alan Pisa Kulesi, Galileo Galilei’nin de vaftiz edildiği St. John Vaftizhanesi, Toskana bölgesinin en büyük katedrali Pisa Katedrali görülecek yerler arasındadır. Burada hem alışveriş hem de fotoğraf çekmek için serbest zaman. Pisa turumuzun ardından Rönesans’ın başkenti Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turunda: Avrupa’nın 4. büyük katedrali olan olan Santa Maria Del Fiore ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan Bronz Kapı, bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, Cumhuriyet Meydanı, Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Vecchio Sarayı, Dünyadaki en eski ve en ünlü sanat müzelerinden olan Uffizi Galerisi, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

4.Gün Montecatini – Venedik - Treviso
4.Gün Montecatini – Venedik - Treviso

Otelde alınan kahvaltı sonrası kanallar şehri Venedik'e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turunda: Kentin silüetini yansıtan San Marco Meydanı, Kubbesinde bulunan yaldızlı Bizans mozaikleri nedeniyle ‘Altın Kilise’ olarak tanınan San Marco Bazilikası, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez gökyüzünü gördükleri Ahlar Köprüsü, Venedik Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olarak 9. Yüzyılda inşa edilen Dükler Sarayı, Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Tarihi Saat Kulesi, Büyük Kanal üzerindeki en büyük köprü olan Rialto Köprüsü. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

5.Gün Treviso – Verona – Sirmione - Milano
5.Gün Treviso – Verona – Sirmione - Milano

Otelde alınan kahvaltı sonrası 15nci yüzyılda Romeo ve Jülyet aşkının yaşandığı şehir olan Verona olacak. Verona'da turumuz Bra meydanı ve antik Roma'da Gladyatör dövüşlerinin yapıldığı Arena işe başlayacak. Arena günümüzde 15 bin kişilik konser alanı olarak hizmet vermekte. Türk opera sanatçımız Murat Karahan Arena'da defalarca başrol oyuncusu olarak sanatını icra etmiştir. Yerlerin taş yerine Verona mermerleri ile kaplı olduğu alışveriş sokağı Via Mazzini den geçerek Erbe meydanına geliyor ve burada şehrin en güzel Barok binasını ve İtalyanın en eski Meryem ana heykelini gördükten sonra William Shakespeare'nin kaleme aldığı, muhteşem bir aşk hikayesinin yaşandığı Jülyet'in evini göreceğiz. Daha sonra kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en büyük örneklerinden olan Garda Gölü ve Sirmione Köyü göreceğimiz yerler arasında. Günün sonunda Milano şehrine transfer oluyoruz akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

6.Gün Milano – İstanbul
6.Gün Milano – İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası İtalyanın en kalabalık şehri olan Milano'ya ulaşıyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir gezimizde; opera sanatçımız Leyla Gencer'inde konser verdiği Scala Tiyatrosu, şehire büyük katkıları olan Leonardo Da Vinci'nin Heykeli, İtalyanın en şık alışveriş merkezi Galleria Vittorio Emanuele ve en son olarak yapımı 519 yıl süren İtalya’nın en büyük, Avrupa’nın ise 4. büyük katedrali olan Duomo di Milano'yu görüyoruz. Serbest zaman sonrası Bergamo Havalimanına transfer oluyoruz. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.40'da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 21.25’de Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış. Güzel anılar ve dostluklar biriktirdiğimiz gezimiz burada sona eriyor.

Farklı Rotalarda tekrar görüşmek dileğiyle

Dahil Hizmetler / Hariç Hizmetler

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Roma gidiş Milano – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri (5 Adet)
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Vapuretto ücretleri
 • Programda belirtilen müze ören giriş yeri ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid Test ücretleri

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Yorum
Mükkemmel
0
Çok İyi
0
Orta
0
Zayıf
0
Çok Kötü
0
Gösteriliyor 1 - 0 of 0 toplam

Yorum yaz

Created with Sketch.
from ₺8.900

Operasyon temsilcisi

Emrah İNCİ

Üyelik zamanı 2020

Bunları da beğenebilirsiniz

Languages