from 399 €
Book Now

Bosna Hersek Turu (Fly Pgs ile)

Not Rated
Duration

3 Gece 4 Gün

Tour Type

Specific Tour

Group Size

20 people

Languages

___

Overview

Tüm Tur Tarihleri – (02-05.02.2022 Sömestr) – (24-27.02.2022) – (16-19.03.2022) – (25-28.05.2022) – (22-25.06.2022) – (25-28.08.2022)

Itinerary

Expand All
1.Gün İstanbul - Saraybosna
1.Gün İstanbul - Saraybosna

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde 12.00’de buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 15.15’de Saraybosna’ya uçuş ve yerel saat ile 15.10’da Saraybosna Uluslararası havalimanına varış. Osmanlı İmparatorluğunun izleri ile harmanlanmış Saraybosna’da görülecek yerler arasında: Küresel bir kader değişikliğine tanıklık eden Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına inşa ettirilen Hünkar Camii, Avrupa mimarisi ile Tasarlanmış Milli Kütüphane, Hikayesi ile ünlenen İnat Evi, Estetik ve kültürel açıdan Osmanlının bir özeti olan Başçarşı ve Başçarşı Sebili, Şehrin hamisi Sancakbeyi Gazi Hüsrev Bey adına yaptırılan Camii ve Külliye, Tarihi Moriça Han, Saraybosna’daki dinsel hoşgörünün kanıtı İsa’nın Kalbi Katedrali, 2.Dünya savaşında ölenlerin anısına yapılan Sönmez Ateş Anıtı ve Saraybosna’nın modern yüzünü yansıtan Ferhadiye Caddesi bulunmakta. Ardından Başçarşıda yerel restorantta akşam yemeğini alıp konaklayacağımız otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün Saraybosna – Poçitel – Blagay – Mostar - Saraybosna
2.Gün Saraybosna – Poçitel – Blagay – Mostar - Saraybosna

Otelde alınan kahvaltı sonrası Poçitel şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı’nın Askeri ve mimari dehasının eşsiz bir örneği olan Poçitel’de görülecek eserler arasında: Yapımı 14.yy dayanan Poçitel Kalesi, Saat Kulesi ve Poçitel Camii bulunmakta. Ardından Blagay’a hareket ediyoruz Bektaşi dervişlerinin katkıları ile Bosna Hersek’in Müslümanlığa geçişinde büyük etkiye sahip bu yerleşim yerinde Blagay Tekkesini ziyaret edip , Buna Nehrinde serbest zaman veriyoruz. Blagay turu sonrası ismini ‘Mostari’ adlı şehrin koruyucularından alan Mostar’a hareket ediyoruz varışla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, 1618 yılında inşa edilmiş Koski Mehmet Paşa Camii, Şehrin Hamisi Karagöz bey adına yaptırılan Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı bulunmakta. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından Saraybosna şehrine dönüş konaklama ve akşam yemeği otelimizde

3.Gün Saraybosna –Travnik
3.Gün Saraybosna –Travnik

Otelde alınan kahvaltı sonrası Osmanlı İmparatorluğunun Batı’ya açılan şehri ve yetiştirdiği devlet adamları ile ‘Vezirler şehri’ ünvanını alan Travnik’e hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: 1705 yılında Hacı İbrahim Paşa tarafından yaptırılmış Elçi İbrahim Paşa Medresesi,Travnik Saat Kulesi , Rumeli’ye has “alaca” diye adlandırılan bezemeli camilerden olan Süleymaniye Camii, şehri ikiye bölen Lavsa Nehri ve Nobel Ödüllü yazar İvo Andric’in Evi bulunmakta. Ardından Travnik kalesine hareket ediyoruz 14. yüzyıl sonunda Bosna Kralı II. Tvrtko tarafından yaptırılmış 1463’te Fatih Sultan Mehmet Han ordusu tarafından fethedilen ve şuanki görünümüne kavuşturulan Kale gezimiz esnasında: 15. yüzyılda Sultan II. Bayezid döneminde inşa edilmiş Kale Camii , Travnik Müzesini ve Saat Kulesini görüyoruz. Kale turumuz sonrası Saraybosna şehrine dönüş konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

4.Gün Saraybosna –Yaşam Tüneli - Vrelo Bosna - İstanbul
4.Gün Saraybosna –Yaşam Tüneli - Vrelo Bosna - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bosna Hersek’in bağımsızlığının sembolü Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç ve Bosnalı şehitlerin mezarlarının bulunduğu Kovaçi Şehitliğini ziyaret ediyoruz.Ardından 1992-1995 yılları arasında yaşanan Bosna Katliamının tüm izlerini göreceğimiz Yaşam tüneli ziyaretimiz sonrası ; İğman Dağları eteklerinde bulunan Saraybosna’nın su kaynağı Vrelo Bosna milli parkına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir park olan Vrelo Bosna’da vereceğimiz serbest zamanda doğayı keşfedip ; birbirinden güzel resimler yakalayabilirsiniz. Doğa turumuz sonrası Saraybosna şehrine dönüş rehberimizin belirleyeceği saate kadar alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Günün sonunda havalimanına transfer oluyoruz . Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus hava Yolları tarifeli seferi ile 17.45’de İstanbul’a hareket ve 20.30’de varış ile turumuz sona eriyor.

Bir başka turumuzda buluşmak ümidi ile ; sağlıklı günler dileriz

Included/Excluded

 • Pegasus tarifeli seferi ile İstanbul – Saraybosna arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Vrelo Bosna milli parkı giriş ücretleri
 • Blagay tekkesi giriş ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 399 €

Organized by

Emrah İNCİ

Member Since 2020

7 Reviews

Information Contact

Email

info@incidmcturizm.com

You might also like

Languages