from ₺26.900
Rezervasyon Yap

Avustralya Turu

Oylanmamış

Süre

5 Gece 8 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Kişi Sayısı

20 kişi

Diller

___

Diğer Tur Tarihleri

Tüm Tur Tarihleri: (04 – 11 Haziran 2022)

 

Tur Programı

1.Gün İstanbul / Doha - Melbourne
1.Gün İstanbul / Doha - Melbourne

Güney yarımkürenin en muhteşem ülkelerinden Avustralya'ya yapacağımız gezinin ilk adımı İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde başlıyor. Gezi rehberiniz sizi hareketten 3 saat öncesinde alanda bekliyor olacaktır. Check-in, pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Qatar Havayolları tarifeli sefer ile saat 13.20'de Doha’ ya hareket. Yerel saat ile 17.25 'de varış ve uçak değiştirme. Qatar Havayolları ile 19.25’de Doha’dan Melburne uçuş (geceleme uçakta olacaktır.)

2.Gün Melbourne
2.Gün Melbourne

Yerel saat ile 15.55 de Victoria eyaletinin başkentine varış, pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Melbourne – Saint Kilda Sahili – Belgrave Ormanları – Puffing Billy Treni
3.Gün Melbourne – Saint Kilda Sahili – Belgrave Ormanları – Puffing Billy Treni

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımız ile defalarca dünyanın en güzel kenti seçilen Melbourne şehrini tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Anzak Anıtı, Fitzroy ve Botanik Bahçeleri, Kaptan Cook’un Evi, Kriket Sahaları, Olimpiyat Bölgesi, ünlü Flinders Caddesi ve tarihi Tren Garı göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca şehrin banliyösü olarak tanımladığımız Saint Kilda sahilinde kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra şehrin 50 km dışında bulunan Belgrave ormanlarındaki doğal ortamda renkli kuşları besliyor ve yine aynı bölgede bulunan tarihi Puffing Billy trenine binerek Dandenongs dağlarında nostaljik bir tren yolculuğu yapacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelde.

4.Gün Melbourne – Sovereign Hill & Kanguru Parkı turu
4.Gün Melbourne – Sovereign Hill & Kanguru Parkı turu

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tam günlük muhteşem Sovereign Hill ve Koala-Kanguru Parkı turumuz gerçekleştireceğiz. Avustralya'ya ayak basan ilk Avrupa’lıların altın aradıkları Sovereign Hill Kasabasında geçmişe yolculuk yapacaksınız. Burası 1850 lerin ortasında kurulan kasaba ile bire bir aynı olup, burada yaşayanlar hala tarihi kıyafetler ile dolaşmaktadırlar. Öğle yemeğinizi tur esnasında, New York Bakery adlı yerel bir restoranda alacaksınız. Öğleden sonra kıtanın sembolü olan kanguruları, koalaları, wombad’leri ve dünyaca ünlü Tazmanya Canavarını görerek bu hayvanların bazılarını ellerinizle besleme imkanına sahip olacaksınız. Akşam yemeği için İtalyan mahallesindeki bir restaurant iyi bir alternatif olabilir. Geceleme otelimizde.

5.Gün Melbourne - Sydney
5.Gün Melbourne - Sydney

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Melboune havalimanına transfer. Dünyanın gözde şehirlerinden biri ve New South Wales eyaletinin başkenti olan Sydney’e yerel havayolu ile hareket. İnişi müteakip özel aracımız ile harika bir panoramik şehir turu yapıyoruz. Gezimizde görülecek yerler; dünyaca ünlü Sydney Opera Binası, Harbour Bridge (Liman Köprüsü), Kings Cross ile Sydney’e ilk yerleşim bölgesi Rocks, Hyde Park, Sydneyin en popüler plaj ve sosyal aktivite bölgesi Bondi Plajı ve Gezimizin son durağı Darling Harbour olacaktır. Burada alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Şehir turu sonrası otele transfer ve geceleme otelde

6.Gün Sydney – Blue Mountains – Auburn – Gelibolu Camisi
6.Gün Sydney – Blue Mountains – Auburn – Gelibolu Camisi

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Blue Mountains (Mavi Dağlar) ve Auburn şehri, Gelibolu Camisi turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda Sydney’in yaklaşık 110 km batısına gideceğiz. Avustralya’nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatına hayran kalacaksınız. Ayrıca bir Aborijin (Avustralya yerlisi) efsanesi olan 3 Kız Kardeşler (3 Sisters) Kayalıklarını ve yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı Mavi Dağları izleyeceksiniz. Gezimizin en heyecanlı bölümünde dünyanın en dik açılı finiküleri ile yaklaşık 200 metre aşağıya bir yolculuk yapacak ve vadide kısa bir yürüyüş sonrası yukarıya teleferik ile döneceğiz. Sydney’e dönüş yolunda, Türk vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu Auburn 'da bulunan Gelibolu camisini ziyaret edeceğiz. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün Sydney – AMP Kulesi – Tekne turu - Doha
7.Gün Sydney – AMP Kulesi – Tekne turu - Doha

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra güzel bir gün bizi bekliyor. Sydney’in en yüksek noktası olan AMP kulesinden Sydney’i kuşbakışı izliyor ve 3D gözlüklerle Sydney’i görsel olarak tanıyoruz. Buradan dantel güzelliğindeki muhteşem Sydney koylarını görmemizi sağlayacak olan teknemize geçiyoruz. Bu gezimizde Sydney köprüsü ve Opera binasının olağanüstü manzaralarını fotoğraflama imkanınız olacaktır. Gezi sonrası otelimizden valizlerimizi aldıktan sonra Sydney havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Havalimanındaki gerekli işlemleri tamamladıktan sonra Qatar Havayollarının tarifeli seferi ile saat 21.10'da Doha’ ya hareket. Geceleme uçakta.

8.Gün Doha - İstanbul
8.Gün Doha - İstanbul

Yerel saat ile 05.05’de Doha' ya varış. Uçak değiştirme ve saat 07.40'da Qatar Havayolları ile İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile sabah saat 12.10'da İstanbul havalimanına varış. Güzel anılar ve dostluklar biriktirdiğimiz gezimiz burada sona eriyor.

Dahil Hizmetler / Hariç Hizmetler

 • Qatar Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Melbourne ve Sydney - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • Melbourne - Sydney arası iç hat uçak bileti
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid Test ücretleri

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Yorum
Mükkemmel
0
Çok İyi
0
Orta
0
Zayıf
0
Çok Kötü
0
Gösteriliyor 1 - 0 of 0 toplam

Yorum yaz

Created with Sketch.
from ₺26.900

Operasyon temsilcisi

Emrah İNCİ

Üyelik zamanı 2020

Bunları da beğenebilirsiniz

Languages